loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

TANITIM FİLMİ

https://youtu.be/ODv8C7Tkz58 Prodüksiyon Hizmetleri TANITIM FİLMİ Firmaların tesislerini, faaliyet alanlarını, ürünleri ve işleyişlerini anlatmak için hazırlattıkları sesli,...

Details

Prodüksiyon Hizmetleri

TANITIM FİLMİ

Firmaların tesislerini, faaliyet alanlarını, ürünleri ve işleyişlerini anlatmak için hazırlattıkları sesli, müzikli birkaç dakikalık video sunumuna tanıtım filmi denir.

Mavi yeşil ajans kurumsal firmalara tanıtım film çekimi gerçekleştirmektedir. Tanıtım filmi için firma ile detaylı görüşme yapılır. Bu görüşmede fabrika ya da kurumun vizyonuna uygun olarak bir hikaye üretilir. Burada metin yazarı ekibimiz firma vizyonuna uygun olarak hazırladığı metin yazısı detaylandırır. Sanat yönetmenimiz çekimin yapılacağı mekanı gezerek gerekli ön çalışmaları hazırlar ve firmaya teklifimizi sunarız.

Firma ile yapılan sözleşme doğrultusunda ürünler ve çekimi yapılacak alanlar hazırlanarak çekim yapılacağı gün belirlenir. Belirlenen gün ekipmanlarla beraber çekim yapılacak mekanda düzenlemeler yapılarak çekime başlanır. Çekim süresince yapılan çekimler an be an bilgisayar ortamında izlenerek tekrar çekilmesi gereken yerler dikkatle analiz edilir. Bütün çekimler bittikten sonra çekimler firma yetkilileri ile paylaşılarak atlanan yada ilave edilecek yerlerle ilgili görüşme yapılır.

ÇEKİMLER

Çekimler aynı mekanda olabileceği gibi farklı mekanlarda da gerçekleşebilir. Bunu için önceden yapılan görüşmeler doğrultusunda bütün mekan çekimleri tamamlanarak firma yetkilileri ile paylaşılır. Uzun çekimler tasarım ekibimiz ve sanat yönetmenimiz tarafından detaylı bir şekilde incelenir.  Sonra filmde kullanılacak alanlar belirlenerek tanıtım filmi tasarımı başlatılır.

Tanıtım filmi için tasarım ekibimiz firmamızın lisanslı ve günümüzde en çok tercih edilen programlar ile filmi tasarlamaya başlar. Bu tasarım filmin durumuna göre belirlenecek süre içerisinde tamamlanır. Metin yazarı ekibimiz, tanıtım filminde kullanılacak metni düzenlerken seslendirme sanatçımız uygun bir sesle filmin seslendirmesini hazırlar. Gerekli teknik alt yapı tamamlandığı zaman bütün ekip tanıtım filmini izleyerek değerlendirme yapılır.

Ajansımız tarafından tamamlanan film müşterilere sunularak onay alınır. Onayı alınan tanıtım filmi müşterimizin istediği özelliklerde hazırlanarak teslim edilir. Müşterimizin isteği doğrultusunda tanıtım filmi sosyal medya hesaplarına ve ya farklı mecralara yüklenir.

TANITIM FİLMİ İZMİR

Tanıtım filmi İzmir yaptıracak kurumsal firmalar, öncelikle tesislerini, projelerini ve imalat alanlarının hazırlığını yapmalıdır. Bir düzen içerisinde çekimler yapılabilmesi için bütün hazırlıkların ayarlanması gerekir. Mavi yeşil ajans olarak kurumsal firmaları, resmi ve özel kurum, kuruluş ve diğer faaliyet gösteren alanlara tanıtım filmi çekimi ve tasarımı yapılmaktadır.

Tanıtım filmi İzmir için öncelikle firma yetkilileri ile bir araya gelerek istenilen tanıtım filmi hakkında bilgi alınır. Hazır bir hikaye üzerinden mi gidilecek yoksa yeni bir hikaye mi yazılacak bu konu görüşülür. Firma yetkilileri bizden bu doğrultuda bir talepleri olursa o zaman ekibimizle beraber tanıtım filmi İzmir için çekim yapılacak tüm alanlar ve ürünler incelenerek detaylı bir raporlama çıkartılır.

Bu doğrultuda tanıtım filmi İzmir için hazırlıklar başlar. Ekibimiz ilave çekim malzemeleri gerekliliği konusunda ön çalışma yaptıktan sonra firmanın müsait olduğu bir tarih belirlenerek çekimlere başlanır. Çekimlerde havadan ve bina içerisinden bir çekim kullanılacaksa ona özel olarak çekim cihazları hazırlanır. Hava şartlarına göre hava çekim tarihi belirlenir.  Yer çekimleri için ekip detayları hazırlar. Çekim başlaması ile beraber eş zamanlı olarak çekilen görüntüler bilgisayar ortamında izlenerek firma yetkilileri ile anı anına paylaşılır. Böylece çekimde eksik kalan yerler tekrar çekilerek tamamlanmış olur.

Çekimlerin sona ermesinden sonra yazılan senaryo üzerinden sanat yönetmeni filmin kurgusunu detaylandırarak, tasarım ekibi ile paylaşır. Böylece tasarım ekibi çekilen uzun videolardan birkaç dakikalık film oluşturmak için sanat yönetmeni eşliğinde kurgu işlemleri başlatılır.  En önemli olgulardan birisi de tanıtım filmine uygun müziğin seçilmesidir.  Filmin tasarımına göre telif hakları alınmış bir müzik seçilerek filme eklenir. Ayrıca seslendirme sanatçımıza hazırlanan metin okutularak filme eklenir.

ÖZEL TANITIM FİLMLERİ

Böylece tanıtım filmi firma yetkililerine izletilerek varsa son düzenlemeler yapılarak film için render alınır.

Mavi yeşil ajans olarak kurumsal firmaları ürün video çekimi, tanıtım çekimi, yemek, kokteyl, lansman, açılış ve davet gibi birçok faaliyet için video çekim hizmeti vermekteyiz. Firmanızın bu tür faaliyetlerinde çekim ekibimiz istediğiniz bütün ayrıntıların çekimini yaparak, dilediğiniz şekilde ister kısa isterseniz uzun film haline getirmektedir. Bütün organizasyon ve tanıtım çekimlerinizi yaparak bunların sosyal medya hesaplarınızda yayınlanmasını ve kısa tanıtım film olarak sunulmasını sağlayabiliriz.

Mavi yeşil ajans bütün bu serüven boyunca sizin için en iyi tanıtım filmini hazırlayarak başarılı bir sunum yapmanıza olanak sağlar. Sizde kurumsal tanıtım filmleriniz için bizi arayarak ajansımız da kahve eşliğinde detayları görüşebiliriz.