loading

Show info

bilgi@maviyesilajans.com.tr
www.maviyesilajans.com.tr
0532 625 85 53 - 0232 462 07 43

TANITIM FİLMİ

Prodüksiyon Hizmetleri REKLAM  FİLMİ ÇEKİMLERİ Firmaların tesislerini, faaliyet alanlarını, ürünleri ve işleyişlerini anlatmak için hazırlattıkları sesli,...

Details

Prodüksiyon Hizmetleri

REKLAM  FİLMİ ÇEKİMLERİ

Firmaların tesislerini, faaliyet alanlarını, ürünleri ve işleyişlerini anlatmak için hazırlattıkları sesli, müzikli birkaç dakikalık video sunumuna reklam filmi denir.

Reklam filmi çekimleri yaptıracak kurumsal firmalar, öncelikle tesislerini, projelerini ve imalat alanlarının hazırlığını yapmalıdır. Bir düzen içerisinde çekimler yapılabilmesi için bütün hazırlıkların ayarlanması gerekir. Mavi yeşil ajans olarak kurumsal firmaları, resmi ve özel kurum, kuruluş ve diğer faaliyet gösteren alanlara reklam filmi çekimi ve tasarımı yapılmaktadır.

REKLAM FİLMİ HAZIRLAMA

Reklam filmi çekimleri için öncelikle firma yetkilileri ile bir araya gelerek istenilen reklam filmi çekimleri hakkında bilgi alınır. Hazır bir hikaye üzerinden mi gidilecek yoksa yeni bir hikaye mi yazılacak bu konu görüşülür. Firma yetkilileri bizden bu doğrultuda bir talepleri olursa o zaman ekibimizle beraber reklam filmi çekimleri için çekim yapılacak tüm alanlar ve ürünler incelenerek detaylı bir raporlama çıkartılır.

Bu doğrultuda reklam filmi çekimleri için hazırlıklar başlar. Ekibimiz ilave çekim malzemeleri gerekliliği konusunda ön çalışma yaptıktan sonra firmanın müsait olduğu bir tarih belirlenerek çekimlere başlanır. Çekimlerde havadan ve bina içerisinden bir çekim kullanılacaksa ona özel olarak çekim cihazları hazırlanır. Hava şartlarına göre hava çekim tarihi belirlenir.  Yer çekimleri için ekip detayları hazırlar. Çekim başlaması ile beraber eş zamanlı olarak çekilen görüntüler bilgisayar ortamında izlenerek firma yetkilileri ile anı anına paylaşılır. Böylece çekimde eksik kalan yerler tekrar çekilerek tamamlanmış olur.

REKLAM FİLMİ SENARYOSU

Çekimlerin sona ermesinden sonra yazılan senaryo üzerinden sanat yönetmeni filmin kurgusunu detaylandırarak, tasarım ekibi ile paylaşır. Böylece tasarım ekibi çekilen uzun videolardan birkaç dakikalık film oluşturmak için sanat yönetmeni eşliğinde kurgu işlemleri başlatılır.  En önemli olgulardan birisi de tanıtım filmine uygun müziğin seçilmesidir.  Filmin tasarımına göre telif hakları alınmış bir müzik seçilerek filme eklenir. Ayrıca seslendirme sanatçımıza hazırlanan metin okutularak filme eklenir.

Böylece tanıtım filmi firma yetkililerine izletilerek varsa son düzenlemeler yapılarak film için render alınır.

Mavi yeşil ajans olarak kurumsal firmaları ürün video çekimi, tanıtım çekimi, yemek, kokteyl, lansman, açılış ve davet gibi birçok faaliyet için video çekim hizmeti vermekteyiz. Firmanızın bu tür faaliyetlerinde çekim ekibimiz istediğiniz bütün ayrıntıların çekimini yaparak, dilediğiniz şekilde ister kısa isterseniz uzun film haline getirmektedir. Bütün organizasyon ve tanıtım çekimlerinizi yaparak bunların sosyal medya hesaplarınızda yayınlanmasını ve kısa tanıtım film olarak sunulmasını sağlayabiliriz.

Mavi yeşil ajans bütün bu serüven boyunca sizin için en iyi tanıtım filmini hazırlayarak başarılı bir sunum yapmanıza olanak sağlar. Sizde kurumsal tanıtım filmleriniz için bizi arayarak ajansımız da kahve eşliğinde detayları görüşebiliriz.